Beauty Girl
Bun Venit pe forumul Beauty Girl.
Aici aveti aproape tot ce va doriti la un forum.
De la premii la mall , de la revista la RPG.
Fa si tu parte din comunitate si arata-ne ce talente ai.
Deoarece nu esti inregistrat nu poti vedea anumite sectiuni.
Gânduri...[One-shot.] Girl_bye-1
Fa parte din minunata noastra lume
Alege dintre optiunile de mai jos!!
Beauty Girl
Bun Venit pe forumul Beauty Girl.
Aici aveti aproape tot ce va doriti la un forum.
De la premii la mall , de la revista la RPG.
Fa si tu parte din comunitate si arata-ne ce talente ai.
Deoarece nu esti inregistrat nu poti vedea anumite sectiuni.
Gânduri...[One-shot.] Girl_bye-1
Fa parte din minunata noastra lume
Alege dintre optiunile de mai jos!!
Beauty Girl
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Beauty Girl

Intrati pe unul dintre cele mai complete forumuri de fete din Romania. Daca esti fata si vrei sa stii ceva atunci ce mai astepti?Inregistreaza`te.Daca nu esti membru NU vezi toate categoriile.
 
AcasaAcasa  StiriStiri  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Bine ai venit pe forum.Avem multe de impartasit cu tine.Te rog inregistreaza-te si intra in comunitate . Daca ai vreo idee pentru forum te rog spune-o.Nu mai astepta.Impartaseste sts,melodii,versuri,citate si moda cu noi.
Rugam ca partenerii acestui forum sa schimbe bannerul . Codul il puteti gasi la orice categorie. Multumesc.

 

 Gânduri...[One-shot.]

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
La la la . ~
Nivel 4
Nivel 4
La la la . ~


Reputatia : 40
Zodiac : Sagetator Zodiac chinezesc : Sobolan
Mesaje : 184
Bani Bani : 60156
Reputatie : 64
Data de inscriere : 13/06/2011
Varsta : 27

Gânduri...[One-shot.] Empty
MesajSubiect: Gânduri...[One-shot.]   Gânduri...[One-shot.] Icon_minitime1Mier Iun 15, 2011 10:47 am

Deci m-am gandit sa pun acesta mica lucrare aici pentru a afla parerea celorlalti. Eu one-shot'urile nu le fac gen love story, toată lumea e happy, dragostea pluteşte în aer. Ficurile mele scurte au realitatea vieţii în ele şi descriu sentimentele majorităţii. Sper să vă placă ^^.

Ganduri...

Vantul bate si duce cu el toate amintirile mele. O lacrima-mi mai cade pe obrazul palid, apoi se pierde in neant, lasand in urma ei doar durere si suferinta. Sunt singura acum si nimeni nu imi mai poate alina durerea ce o poarta sufletul meu zdrentuit.

"Imi doresc", acest verb nu mai are nicio semnificatie acum. Totul in jurul meu este scrum si asa va ramane pe veci. Sau asa cred. Poate va fi o persoana ce va reusi sa imi recladeasca lumea si sa imi dea aripi sa zbor. Traiesc, sper si lupt. Un amalgam de sentimente imi obosesc mintea, dar continui sa merg, indiferent de drumul pe care il strabat.

Ne cladim niste principii, care se destrama cand ne asteptam mai putin, dar totusi continuam sa zambim. Acelasi lucru il fac si eu. Inghit in sec, merg mai departe si zambesc cu toata puterea. Suntem obisnuti sa hotaram viitorul altora, sa ne jucam cu sentimentele oamenilor. Stop! Pana aici! Ma intreb, cine ne da dreptul sa facem asta? Nu suntem vreun Zeu ori vreun Dumnezeu ca sa facem ce vrem.

Suntem toti o apa si un pamant, un vas imperfect al Creatorului. Sau poate am fost odata perfecti, dar lacomia, vanitatea si invidia ne-au remodelat, exact cum lutul se modeleaza in mainile pricepute ale unui artist.

Ne nastem, traim, apoi murim. Pamantul isi cere plata si toti ajungem acolo. Si cu ce scop? Pentru a indura greutati, a cunoaste fericirea si apoi? Apoi totul e istorie, un vid intunecat si nul pe care nu-l putem strabate...
Sus In jos
http://gen-eu-si-cu-mine.blogspot.com
Inna
Admin
Admin
Inna


Reputatia : 40
Mesaje : 989
Bani Bani : 79019
Reputatie : 6
Data de inscriere : 09/06/2011

Gânduri...[One-shot.] Empty
MesajSubiect: Re: Gânduri...[One-shot.]   Gânduri...[One-shot.] Icon_minitime1Mier Iun 15, 2011 10:55 am

Imi place cum ai surprins realitatea.:X
Foarte frumos:*
Sus In jos
https://beautygirl.forumgratuit.ro
La la la . ~
Nivel 4
Nivel 4
La la la . ~


Reputatia : 40
Zodiac : Sagetator Zodiac chinezesc : Sobolan
Mesaje : 184
Bani Bani : 60156
Reputatie : 64
Data de inscriere : 13/06/2011
Varsta : 27

Gânduri...[One-shot.] Empty
MesajSubiect: Re: Gânduri...[One-shot.]   Gânduri...[One-shot.] Icon_minitime1Mier Iun 15, 2011 11:01 am

Mersii ^^. Uitaţi încă unu'. Yeah, i know, i'm weird, but i don't care :-j.

Regrete fără antidot...

O singura lacrima mai curge pe obraz in timp ce totul este scrum. Cum de l-a lasat sa plece? Nu stia ca daca pleca va lua cu el o parte din ea? Cat de proasta a putut fi! Aprinde o tigare. Fumul se imprastie in jurul ei, inghitind totul in jurul lui. Vise, sperante, amintiri… tot! SE ineaca si incepe sa respire greu. Inima ii bate mai repede, iar amintiri cu ei, cu el, cu tot ce a fost i se perinda prin fata ochilor asemeni unui film.
Se ridica dintr-o data si tipa. Un tipat sfasietor ce poate trezii si mortii. Un tipat plin de disperare. Un tipat ce dezvaluie tot adevarul, ca totul s-a dus. Nu a mai ramas nimic, decat ea. Face un pas si atinge in mersul ei mecanic, patul. Tresare si il priveste cu ochii goi, spalaciti. Il vede pe el cum ii zambeste si inima i se strange in piept. Cade in genunchi si isi duce mainile la cap, apasandu-si cu violenta craniul. Nu putea suporta asta. Inchide ochii si suspina inecat. Isi simte trupul greu, si apoi cade pe podeaua rece, ce inca mai patreaza amintirea pasilor lui. Trage aer in piept si parca ii simte parfumul. Ochii i se inchid, iar ea este trasa intr-un somn profund, fara vise.
Se zvarcoleste, parul lipindu-i-se de chipul si pieptul ei umed. Picaturi de transpiratie ii aluneca pe chipul alb ca varul, pierzandu-se mai apoi in tesaturile hainelor ce le poarta. Un zgomot puternic se aude si totut se destrama. Ea deschide ochii speriata si priveste in jur cersind alinare, protectie.
Degeaba…
Nu mai era nimeni in jur care sa o ajute, sa o linisteasca si sa-i spuna ca totul va fi bine.

Lacrimile incep sa-i curga pe obraji, iar ea se ridica cu greutate mergand spre birou. Aprinde calculatorul si cade pe scaun. Pe ecran apare o poza. Ea, agatandu-se de el. Atinge sticla rece, magaind cu varful degetelor, chipul lui. Incearca sa-i retina trasaturile, sa si le intipareasca in memorie. Ce rost avea sa il uite? Nu vroia sa faca asta si deja stia prea bine ca nu va renunta la el. Chiar daca el a uitat-o, va continua sa il iubeasca.
Deschide un program si incepe sa loveasca cu violenta tastele. Litere sangerii apareau pe foaia digitale, odata alba. Scuze, pareri de rau, explicatii, declaratii de dragoste la adresa unor persoane importante pentru ea, sentimente neimpartasite si cel mai important, regrete. Regreta? Cu siguranta! Ii parea rau pentru tot ce facuse, dar cel mai important lucru, ii parea rau pentru ce avea sa faca. La sfarsit termina cu un simplu “Te iubesc, C.” si se ridica in picioare, cu ochii impaienjeniti de lacrimi. Iese pe balcon, simtind cum stropi de ploaie ii lovesc trupul.

Se urca pe balustrada. privind inainte, apoi isi da drumul, cazand in gol. Parul ii biciuieste chipul, iar vantul ii cresteaza trupul. Se loveste de pamant. O spasma puternica ii strabate corpul, iar sangele incepe sa se imprastie in jurul ei. Priveste cerul negru care plange, si un zambet amar ii apare pe chip. Inchide ochii, iar un oftat ii scapa printre buze si totul se sfarseste. Ploaia ii spala trupul si sangele din jurul ei dispare.
Cand totul se termina ramane doar un fum, si tot ce este acum, sunt doar regretele facute scrum. Ce mai ramane cand totul se termina? Nimic, doar niste regrete fara antidot…
Sus In jos
http://gen-eu-si-cu-mine.blogspot.com
Inna
Admin
Admin
Inna


Reputatia : 40
Mesaje : 989
Bani Bani : 79019
Reputatie : 6
Data de inscriere : 09/06/2011

Gânduri...[One-shot.] Empty
MesajSubiect: Re: Gânduri...[One-shot.]   Gânduri...[One-shot.] Icon_minitime1Mier Iun 15, 2011 11:58 pm

Pai chiar atat de nebune sunt fetele din ziua de azi.aa
Preaa nebuneeeeee..
Oricum , ti`am mai sous,imi place cum surprinzi tu realitatea si cum pui epitetele,comparatiile si metaforele:x
Sus In jos
https://beautygirl.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Gânduri...[One-shot.] Empty
MesajSubiect: Re: Gânduri...[One-shot.]   Gânduri...[One-shot.] Icon_minitime1

Sus In jos
 
Gânduri...[One-shot.]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Beauty Girl :: 。◕‿◕。Fan。◕‿◕。 :: 。◕‿◕。Fan。◕‿◕。 :: ❤Fiction❤-
Mergi direct la: