Beauty Girl
Bun Venit pe forumul Beauty Girl.
Aici aveti aproape tot ce va doriti la un forum.
De la premii la mall , de la revista la RPG.
Fa si tu parte din comunitate si arata-ne ce talente ai.
Deoarece nu esti inregistrat nu poti vedea anumite sectiuni.
Ariel, mica sirena. Seria II  Girl_bye-1
Fa parte din minunata noastra lume
Alege dintre optiunile de mai jos!!
Beauty Girl
Bun Venit pe forumul Beauty Girl.
Aici aveti aproape tot ce va doriti la un forum.
De la premii la mall , de la revista la RPG.
Fa si tu parte din comunitate si arata-ne ce talente ai.
Deoarece nu esti inregistrat nu poti vedea anumite sectiuni.
Ariel, mica sirena. Seria II  Girl_bye-1
Fa parte din minunata noastra lume
Alege dintre optiunile de mai jos!!
Beauty Girl
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Beauty Girl

Intrati pe unul dintre cele mai complete forumuri de fete din Romania. Daca esti fata si vrei sa stii ceva atunci ce mai astepti?Inregistreaza`te.Daca nu esti membru NU vezi toate categoriile.
 
AcasaAcasa  StiriStiri  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Bine ai venit pe forum.Avem multe de impartasit cu tine.Te rog inregistreaza-te si intra in comunitate . Daca ai vreo idee pentru forum te rog spune-o.Nu mai astepta.Impartaseste sts,melodii,versuri,citate si moda cu noi.
Rugam ca partenerii acestui forum sa schimbe bannerul . Codul il puteti gasi la orice categorie. Multumesc.

 

 Ariel, mica sirena. Seria II

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
George
Nivel 7
Nivel 7
George


Reputatia : 40
Mesaje : 352
Bani Bani : 65803
Reputatie : 2
Data de inscriere : 09/06/2011

Ariel, mica sirena. Seria II  Empty
MesajSubiect: Ariel, mica sirena. Seria II    Ariel, mica sirena. Seria II  Icon_minitime1Joi Iun 09, 2011 11:16 pm

Dupa cum unii stiu, la tv pe TVR 1 a fost difuzat serialul Ariel, mica sirena care are 31 episoade.
Ei bine eu mi-am propus ca urmatorul meu fic sa fie o continuare a celor 31 episoade. Asa ca acesta e motivul pentru care am numit ficul Ariel, Mica sirena, seria II. Ficul reprezinta calatoria lui Ariel in Jurul Lumii. Am scris acest fic pe cand aveam 14 ani asa ca sa nu va asteptati la cine stie ce. A fost primul meu fic:

Episodul 1

Era intr-o zi de la inceputul lunii Decembrie in apele mereu calde ale Oceanului Atlantic pe langa ecuator. Pe fundul oceanului isi au locul oamenii marii. In mijlocul oceanului se afla palatul regelui oamenilor marii, Regele Triton cu cele sapte fiice ale sale: Aquata, Andrina, Arista, Attina, Adela, Alana si mezina Ariel. Regele Triton urma sa plece la o intalnire cu Regele oamenilor marii din Oceanul Pacific.
- Dragele mele fiice eu trebuie sa plec intr-o calatorie oficiala la intalnire cu regele oceanlui Pacific. Asa ca eu ma voi intoarce pe data de 25 ale lunii. Cat voi lipsi eu imi va lua loc pe tron Aquata.Sa fiti cuminti.La revedere! (spuse Triton)
-La revedere tata! (Spuse toate fetele in cor)
Ariel pleca in curtea palatului sa-l caute pe Flounder.
-Flounder, unde esti? (striga Ariel)
-Sunt aici, Ariel.(spuse Flounder si aparu din spatele unui tufis de alge).
-Hai sa mergem pe un vas scufundat sa vedem ce mai gasim. (spuse Ariel)
-Bine, Ariel. (spuse Flounder)
Nu peste mult timp au dat de epava Titanicului.
-Hai sa intram in camera aceea.(Spuse Ariel si intra in sala bibliotecii).
- Uite,aici sunt o multime de carti.(Spuse Flounder)
-Da. Si cred ca sunt foarte interesante. (Spuse Ariel)
-Si eu cred la fel. (Spuse Flounder)
-O sa ne ia mult timp sa le citim,dar merita.Din moment ce oamenii fac o multime de lucruri frumoase cred ca si cartile sunt interesante. Hai sa le ducem in pestera secreta.(Spuse Ariel).
-Te ajut si eu. (Spuse Flounder)
Au facut 10 drumuri pana au reusit sa care toate cartile.
-Uite aici: Ghidul Romei, Ghidul Venetiei,Ghidul Parisului, Ghidul Madridului. Aici sunt prezentate toate orasele lumii. (Spuse Ariel)
-Interesant. (Spuse Flounder)
-Uite: Legenda orasului scufundat Atlantis, Traditii si datini de Craciun si Anul Nou din lumea intreaga. (spuse Ariel)
Dupa ce a aranjat toate cartile in rafturile sculptate ale pesterii, Ariel a inceput sa citeasca.
-Imi citesti si mie, Ariel ? ( intreba Flounder)
- Sigur, Flounder. (spuse Ariel)
-Uite aici:
In fiecare an pe 24 Decembrie oamenii impodobesc un pom pe care ei il numesc Brad sau Pom de Craciun. (spuse Ariel)
-Mi se pare ca am vazut unul pe vasul de unde am luat aceste carti.(Spuse Flounder)
-Uite aici alta traditie:Pe data de 25 a lunii ei stau in jurul mesei imbelsugate cu tot felul de bunatati. (spuse Ariel)
Alta: Pe data de 23 Decembrie copii merg sa colinde pe la casele oamenilor. (spuse Ariel)
Alta: De Anul nou in Italia se arunca de la balcon toate obiectele uzate. (spuse Ariel)
Si au stat si au citit pana seara. In fiecare zi de dimineata si pana seara se duceau in pestera secreta si citeau din cartile gasite pe vapor.
A venit ziua de 23 Decembrie.
- Flounder, hai sa mergem la suprafata! (Spuse Ariel)
- Sigur. (Spuse Flounder)
-Uite colo, au instalat o scena.Ma intreb ce spectacol o sa dea. (Spuse Ariel)
Chiar atunci se auzi motorul unui avion si in secunda urmatoare cazu pe plaja o multime de hartii.
Una din ele ateriza in apa.
-Ce scrie, Ariel? ( intreba Flounder)
-"Diseara intre orele 18 si 23 concert". Uite crezi ca stanca aceea ar fi buna sa privim concertul? (Spuse Ariel)
-Desigur. (Spuse Flounder)
Spre seara Ariel si Flounder s-au dus la stanca de la malul oceanului si au ascultat concertul. Apoi au plecat acasa.
A doua zi au iesit din nou la suprafata.
-Ariel, uite ce am gasit eu pe plaja (striga Scuttle)
-Ce este? (intreba Ariel)
-Nu stiu dar i-am vazut pe oameni cum il folosesc. Ii da drumul din acest buton iar din celalalt buton il fixeaza pe muzica favorita.
-Hai sa-i dam drumul si sa vedem ce muzica este. (Spuse Ariel)
Si la radio incepuse sa cante o melodie.
-Aceasta melodie a fost si aseara la concertul de pe plaja. (Spuse Ariel)
Deodata la radio se auzi:
-"Ascultati Radio Brasilia, urmeaza informatiile meteo. Astazi vremea va fi frumoasa dar la noapte va veni un uragan.Recomandam ca toate vasele din portul Brasilia sa stea in port.Nici un vas sa nu plece in larg."
Apoi Ariel a plecat din nou acasa. Era ora pranzului.
-Flounder, ce spui sa organizam o petrecere de Craciun diseara la palat. (Spuse Ariel)
-Dar tatal tau ce o sa spuna? (intreba Flounder)
-Nu stiu, dar sper sa-i placa. (Spuse Ariel)
-Ariel, unde esti? Am primit o stire. Tata vine abia spre dimineata. (Striga Andrina)
-Ce ar fi sa organizam o petrecere de Craciun asa cum fac oamenii? (Spuse Ariel)
-Nu dati nici o petrecere. Simt ca e de rau daca nu ma ascultati.(spuse Sebastian)
-N-ar strica sa ne distram si noi o data ca oamenii mai ales ca tata nu o sa stie. (Spuse Attina)
Si au adus bradul de pe corabie, care era gata impodobit.
Si au intins o masa si o distractie pe cinste.
In toiul petrecerii cand distractia era mai mare, Attina a spart un bec de la candelabrul amfiteatrului.
-Sebastian, du-te sa stai de paza si sa ne anunti cand se intoarce tata. (Spuse Ariel)
-Ce facem acum? (intreba Attina)
-Este doar un bec.Il vom inlocui.(raspunse Ariel)
-Dar de unde sa luam un bec asemanator? (intreba Attina)
- Am vazut eu unul pe un vas scufundat.Voi strangeti masa si faceti curat ca eu plec sa aduc becul. (raspunse Ariel)
Ariel, s-a intors cu becul si in timp ce il inlocuiau becul a venit Sebastian sa le anunte.
-Se intoarce regele, se intoarce regele!
Ariel, se sperie si din gresala a spart candelabrul. Din toate becurile a mai ramas unul singur. Si pe langa aceasta nici Alana nu terminase de facut curatenie.
Era ora 4.00.
Fetele iesira in intampinarea tatalui lor.
- Tata, nu te asteptam atat de dreveme. Noi ne asteptam sa vii dimineata. (spuse Attina)
-Am rezolvat treburile mai devreme.(spuse Triton)
-De ce sunteti albe la fata? Imi ascundeti ceva? (spuse Triton)
Cand regele vazu dezordinea din castel se manie foarte tare.
-Ce s-a intamplat aici? Ce e cu dezordinea asta? (intreba Triton)
-Am incercat sire sa le opresc dar nu au vrut sa ma asculte.(spuse Sebastian)
-Sa stiti ca nu e bine sa dati o petrecere fara ca un adult sa fie de fata. Trebuie sa invatati sa fiti responsabile. Si ca pedeapsa, voi sase pentru ca ati ajutat-o pe Ariel sa de-a petrecerea, sa faceti curatenie in fiecare zi in castel timp de trei luni. Cat despre tine domnisoara, timp de 6 luni sa nu mai iesi din curtea palatului. E clar?. (spuse Triton).


Sus In jos
Inna
Admin
Admin
Inna


Reputatia : 40
Mesaje : 989
Bani Bani : 79019
Reputatie : 6
Data de inscriere : 09/06/2011

Ariel, mica sirena. Seria II  Empty
MesajSubiect: Re: Ariel, mica sirena. Seria II    Ariel, mica sirena. Seria II  Icon_minitime1Mier Iun 15, 2011 12:12 am

Ce dragutz.inimaa
Sus In jos
https://beautygirl.forumgratuit.ro
 
Ariel, mica sirena. Seria II
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Beauty Girl :: 。◕‿◕。Fan。◕‿◕。 :: 。◕‿◕。Fan。◕‿◕。 :: ❤Fiction❤-
Mergi direct la: